Fulya Öztürk’ün canlı yayında sınır hattında söylediği sözlere tepki yağdı: ‘Haberci değil şovmen!’

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesine sızma girişiminde bulunan PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada 9 askerimiz şehit oldu. Son 20 günde 21 askerin şehit olması Türkiye’yi yasa boğarken, sınır hattına giden CNN Türk Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk’ün canlı yayında söylediği sözlere sosyal medyada büyük tepki var. Öztürk’e tepki gösterenler ‘Haberci değil şovmen’ dedi.

Öztürk, sınırın sıfır noktasında Hakurk’a yakın bir noktada yaşananları aktardı. “Hakurk’a yakın bir noktadayız. Pençe Kilit’e yakın noktadayız. Konuşmakta dahi zorluk çektiğimiz noktadayız” diyen Fulya Öztürk, “Bölgede şartlar çok zor. Mehmetçik ve jandarma komandolar nöbetlerine devam ediyor. Böyle bir noktada Mehmetçik ve jandarma komandolar mücadele veriyor. Gece şartlar daha zorlaşıyor. Tipi yoğunlaşıyor” dedi.

Canlı yayında “Az önce konuştuğumuz Tim araziye çıktı” diyen Öztürk’ün konum bilgisi vermesine vatandaşlar tepki gösterdi.

KENDİNİ BÖYLE SAVUNDU: “YILLARIM GEÇTİ BU BÖLGELERDE”

Öztürk, sosyal medyada kendisine yönelik gelen tepkilere şu sözlerle cevap verdi;
“Yıllardır askeri bölgelere gidiyorum çekim yapıyorum şu zamana kadar askerlerden komutanlardan memnuniyet dışında hiçbir şey duymadım… Siz neyin peşindesiniz yahu? Ne ifşası? ‘Bir tim araziye çıktı’ demek ifşa olmuyor. Buradaki komutanlar sizin bu mesajlarınıza gülümsedi.

Ben yayınlarda birlik beraberlikten bahsediyorum kendi dünyam sevgi üzerine kurulu X’e bir giriyorum tam bir dezenformasyon yuvası. Algılar oyunu , kötülükler dünyasıyla karşılaşıyorum. Niye niye niye????”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x