Saint-Gobain Türkiye, Sürdürülebilir İnşaat için Mimari Çözümler Etkinlik Serisi’nin İzmir Lansmanını Gerçekleştirdi

Sürdürülebilir ve hafif inşaat çözümlerinde dünya lideri olan Saint-Gobain, Türkiye’de ‘‘Saint-Gobain Mimari Çözümler’’ adı altında ülkenin önde gelen mimarlık ofislerinin kurucu ve kurucu ortakları ile bir araya gelmeye devam ediyor.

Aralarında Weber, Vetrotech, Ecophone, Saint-Gobain Glass, PAM, Chryso, Saint-Gobain Aşındırıcılar gibi şirketlerin olduğu, iştirakleri içerisinde İzocam, Rigips ve Dalsan’ın da yer aldığı 13 marka ile Türkiye’de faaliyet gösteren Saint-Gobain Türkiye, sürdürülebilir inşaat için “Saint-Gobain Mimari Çözümler” etkinlik serisinin ikinci lansmanını gerçekleştirdi. Ankara’dan sonra İzmir’de gerçekleşen lansmana LA Mahzen ev sahipliği yaptı.

Saint-Gobain Türkiye sözkonusu etkinliklerde, ülkenin önde gelen mimarlarını bir araya getirerek, ağır inşaat süreçlerine alternatif olarak daha az doğal kaynak kullanarak, daha kısa sürede inşa edilebilen, kişilerin konfor arayışlarına cevap verebilecek daha performanslı sürdürülebilir ve hafif inşaat çözümlerini tanıtıyor.

Saint-Gobain Türkiye Pazarlama Direktörü Aslı Çelik, etkinliğin açılış konuşmasında bugün insanlığın karşı karşıya kaldığı büyük zorluklara, iklim değişikliğine, kaynakların korunmasına ve artan popülasyon karşısında barınma sıkıntısına dikkat çekti ve ekledi ‘‘2021 yılı Birleşmiş Milletler’in raporuna göre küresel karbon salımlarının yüzde 37’si binalardan kaynaklanıyor. Sorunun büyük bir parçası bizim sektörümüz ile bağlantılı, bizler atacağımız istikrarlı adımlar sayesinde çözümün de büyük bir parçası olacağız’’ dedi. Ardından Saint-Gobain Türkiye Mimari Çözümler Müdürü Kubilay Büyüklü, ‘‘17.yüzyıla kadar konfor dediğimiz şey ısıtılan evlerdi. Şimdi ise konfor alanı yüksek binaların yapılmaya başlanması ile kaynakların verimli kullanılması, doğal havalandırma, gün ışığının kullanımı, rüzgâr kontrolü, yapı kimyasalları, yalıtım ve güvenlik gibi pek çok konuda gereklilikler ortaya çıkmıştır. Bugün rahatça, konforlu bir şekilde evlerimizde, iş yerlerimizde, kamusal binalarda yaşayabiliyorsak tüm bunları insanoğlunun yaratıcı aklına ve zekasına borçluyuz. Uygarlıklar geliştikçe insanların ihtiyaçları da çeşitlenir ve bu ihtiyaçlar için de yeni çözümler üretir. Bu döngü insanoğlu var olduğu sürece devam edecektir. Bu döngünün ana enerjisi, insanoğlunun sınırları çizilemeyecek konfor arayışıdır. İşte bunun ana aktörü acaba Mimar mıdır ? Saint-Gobain Türkiye Mimari Çözümler ekibi olarak bizler temelden çatıya kadar sürdürülebilir tüm tasarım ve üretim süreçlerinde konfor arayışında sizlerle birlikteyiz.’’ dedi.

 

SAINT-GOBAIN HAKKINDA

Sürdürülebilir ve hafif inşaat çözümlerinde dünya lideri olan Saint-Gobain, inşaat ve endüstriyel pazarlara yönelik malzemeler ve hizmetler tasarlamakta, üretmekte ve dağıtmaktadır. Kamu ve özel binaların yenilenmesi, hafif inşaatların, inşaatların ve endüstrinin karbondan arındırılması için kesintisiz bir inovasyon süreciyle geliştirilmiş bütünleşik çözümler sunarak sürdürülebilirlik ve performans sağlar. Grubun tüm faaliyetleri ve taahhütleri var olma amacına “MAKING THE WORLD A BETTER HOME” hizmet etmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x