DSP çark etti, AKP tarafına geçti… Gözler ikinci görüşmede

AKP Genel Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ve AKP Sözcüsü Ömer Çelik, DSP Genel Merkezi’ne geldi. Çelik ve Yıldırım DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ile görüştü.

Görüşme sonrası Yıldırım, “Bu seçimlerde beraber yol yürüyebileceğimizi düşündük sayın DSP Genel Başkanı ve arkadaşlarına ilettik” dedi. Yıldırım ikinci bir görüşme olacağını söyledi.

Görüşmenin ardından Yıldırım ve Aksal basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yıldırım burada yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

“Sebebi ziyaretimiz malumunuz 14 Mayıs’ta bir seçim yaşayacağız. Bu seçim çerçevesinde partiler programı ile ittifakları ile milletin önüne çıktılar. Kedilerini ifade ediyorlar. DSP denince rahmetli Ecevit’i, rahmetli Erbakan’ı anmadan olmaz. Onlar Kıbrıs harekatının Fatih’leridir. Kıbrıs, ülkemize onlardan emanettir. Sayın genel başkanının da Kuzey Kıbrıs Türk bayrağını kendi bayrağımızın yanında dalgalandırması bu konuya verdiği önemin göstergesidir. Sayın cumhurbaşkanımızın büyük gayretleri ile yapılan son zirvede Kuzey Kıbrıs’ı Türk devletleri teşkilatına gözlemci olarak kabul ettirdik. 780 bin kilometrekare vatan toprağında, mavi vatanda ülkemizin hak ve menfaatlerini korumada parti programımız farklı olsa da tek varan, tek bayrak ilkelerinde aynı hassasiyetlere sahip olduğumuzu teyit etmiş oluyoruz. Seçimler, ülkemizin bölgede güçlü yapısının devamı ile emperyal hedeflerin bir çekişmesi niteliğinde olacağını ön görüyoruz. Beraber yol yürüyebileceğimizi düşündük ve bu teklifi DSP’ye, sayın genel başkana ilettik. Kendileri değerlendirecek ve ona göre hareket edeceğiz. Ziyaretimizin amacı budur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir